Zmiany w programie!

Informacje o Pasja MiniCon 2019

[UPDATE] Z przyczyn niezależnych czworo naszych prelegentów niestety nie będzie mogło pojawić się na Pasja MiniCon 2019. Mamy również jedną zmianę prelekcji! Poniżej przeczytacie, jakie prelekcje oferujemy w zamian!

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się spotkanie autorskie z Mają Lidią Kossakowską zaplanowane na sobotę na godzinę 14.00, na Scenie w Pasji. W tym samy czasie na naszą scenę wjedzie na białym koniu, niczym Wiedźmin na Płotce Aneta Jadowska! Rozmowę z pisarką poprowadzi Olga Kowalska z Wielki Buk – blog literacki. ( Fot. Marcin Ryszard Okoniewski )


Na MiniCon niestety nie będzie mogła przybyć Dominika Repeczko i prelekcja zaplanowana na sobotę o g.13.00 Tłumaczenia złe i gorsze nie odbędzie się. W tym samy czasie i miejscu (tj. w Sali Piaskowej w PPNT) prelekcję Czy Dracula jest sexy? poprowadzi Agnieszka Skulska. 🧛‍♂️Zapraszamy!


Ponadto, w piątek o 16:00 nie odbędzie się prelekcja jak autorzy fantastyki zmienili świat. Zamiast tego zaplanowaliśmy Kolejne przygody w krainie koreańskiego komiksu Marty “dr Kodama” Tymińskiej.

Kilka słów: Manhwa – komiks koreański może być krzywdząco kojarzony z komiksem japońskim, a tak naprawdę reprezentuje zupełnie inny świat, estetykę i sposoby prowadzenia narracji. Podczas prezentacji przyjrzymy się historii komiksu w Korei Południowej, poznamy komiks z Korei Północnej (a przynajmniej jego nieliczne artefakty), a także zastanowimy się nad przyszłością, jaką oferują nam komiksy internetowe w takich pionierskich serwisach jak Naver, Lehzin czy Webtoon. Pokochajmy koreańskie komiksy tak, jak kochamy amerykańskie zeszyty, frankofońskie albumy czy japońską mangę! 🙂


W sobotę na Pasja/Scena o 16:00 zamiast prelekcji o Aquamanie będzie można posłuchać o tym Jak torturowano czarownice? w wykonaniu Moniki „Mazz” Matyszczak.

Dlaczego czarownice miały przechlapane? Kto mógł zostać oskarżony o czary? Na czym polegały próby wody, igły, wrzątku i ognia? Krótka historia o tym jak prowadzono postępowanie dowodowe w procesach o czary i jak torturowano czarownice.


W sobotę o godz. 17.00 w sali warsztatowej Biblioteki z Pasją zamiast wykładu o LGBT w popkuturze zapraszamy na prelekcję Lolita Fashion poświęconą japońskiej modzie ulicznej. Jak wygląda, skąd się wzięła, jakie są jej rodzaje i wiele innych przydatnych informacji dla początkujących. Poprowadzi ją Kawaii Narwhal, czyli Aleksandra Kordys.

Zmiany w programie!
Scroll to top