Gość: Arkady Saulski

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. 
Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. 

Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach „Czarna kolonia” (2016) i Wilk (2016). 

W 2017 roku wydał swoje opowiadanie w antologii Ostatni dzień pary 2. 
Jego opowiadanie „Husarze Śmierci” zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historię. 
Opowiadanie „Księga Ostrzy” zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki. 

 W roku 2019 otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego, przyznawaną przez NBP najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju.   

Potem wydał kolejne powieści – “Serce Lodu” (2019) oraz “Krew Kamienia” (2020). 

W dzieciństwie chciał być archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi „ dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis”. 

Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo. 

Jak sam mówi, nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie. 

Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji. 

Punkty programu

  • Jak rozpisać walkę w przestrzeni miejskiej. Rozmawiają: Michał Gołkowski, Magdalena Kozak, Arkady Saulski, D. B. Foryś / Prowadzenie: Agnieszka Zygmunt
  • Czy trudno zbudować wojnę? Rozmawiają: Magdalena Kozak, Michał Gołkowski, Paweł Majka, Borys Badtke / Prowadzenie: Arkady Saulski
  • Bez pardonu. Podcast. Arkady Saulski, Krzysztof Piersa

Gość: Arkady Saulski
Scroll to top