Scena/sala główna: Piątek

Program Pasja MiniConu 2019

16:00-16:45 Jak oni to robią, czyli efekty specjalne w skali mikro i makro kiedyś i dziś – Borys “Boria Nadaje” Badtke

Opowiem o efektach specjalnych, skupiając się na zmniejszaniu i powiększaniu. Od Ant-Mana, Kochanie zmniejszyłem dzieciaki, przez władcę i Hobbita, na Godzilli i King Kongu kończąc. Dużo ciekawostek!

17:00-18:45 Nie takie vanity press straszne, jak je malują – Artur Urbanowicz

W środowisku literackim pokutuje opinia, że vanity press (system wydawniczy, w którym autor płaci wydawnictwu za wydanie swojej książki) to samo zło. Owszem, nie jest to system wolny od wad, ale najwyższa pora rozprawić się z jego mitami z punktu widzenia drugiej strony – autora, który od niego zaczynał i teraz ma za sobą tysiące czytelników, najbardziej prestiżową nagrodę literacką w polskiej grozie na koncie oraz najlepiej sprzedający się polski horror 2019 roku.

Porozmawiajmy o faktach. Czy gdybym dysponował dotychczasową wiedzą, doświadczeniem i świadomością, jak wygląda rynek literacki, cofnął się w czasie i ponownie miał zacząć przygodę z pisaniem od wydania książki w taki sposób, to zrobiłbym to?

19:00-20:45 Wolne Elektrony – występ improwizacji scenicznych

Wolne Elektrony to grupa czarodziejów sceny. Potrafią wykorzystać pokłady kreatywnej mocy po to, by tworzyć światy, postaci czy też historię pełne pasji. Dzięki ich umiejętnościom Pikachu może spotkać Geralta z Rivii w herbaciarni na Saturnie. Nie straszne im tłumy czy pustki. Nie grają według standardowych zasad. Są WOLNI i wbrew zwykłym elektronom – bardzo pozytywni!

Scena/sala główna: Piątek
Scroll to top