Sala warsztatowa (Pasja): Sobota

Program Pasja MiniConu 2019

10:00-11:45 Nie bądź mameja – żyj z pisania książek – warsztaty pisarskie – Krzysztof “Kero” Piersa

Pisarze. Jedni żyją w biedzie inni w luksusie. Jedni narzekają na mediach społecznościowych, inni zmieniają samochody. Mafia wydawnicza, zabetonowany rynek, moda wyłącznie na kryminały i erotyki? Dlaczego pisarze to płaczące mameje nie umiejące w biznes? Jak żyć z pisania książek? Pisanie, proces wydawniczy, promocja, spotkania autorskie, stawki autorów, największe problemy i pułapki w zawodzie autora. Na te i wiele innych pytań odpowie Krzysiek Piersa, autor od 4 lat żyjący wyłącznie z pisania książek i jeżdżenia na spotkania autorskie.

12:00-13:45 Pomaluj sobie armię – Filip “Greeft” Hoang

Armię własnych poddanych zawsze trzeba gdzieś zacząć. Na warsztatach zaopatrzymy cię w twojego pierwszego żołnierza i nauczymy go pomalować. (Obowiązują zapisy)

14:00-15:45 Pociągi w Japonii – jak ważna jest szyna w KKW? – Robert von Olivia

Kolej w Japonii to podstawa transportu w praktycznie każdej miejscowości. Powszechnie jest znana z punktualności, niezawodności i dużej wygody użytkowania. Pełni niebagatelną rolę w komiksach i animacjach z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak jednak naprawdę wygląda imperium stalowej (zwykle, chociaż nie zawsze) szyny, dlaczego Shinkansen jest tak wyjątkowy, czym wyróżnia się kolej japońska od bliskich nam przykładów europejskich? Jak zorganizowany jest ten wielki system? Na bramkach skasuj bilet, ustaw się w kolejce i pozwól stukotowi kół na łączeniach (oraz prowadzącemu) wprowadzić się w tę tematykę.

16:00-16:45 Czym różni się łucznictwo tradycyjne od fikcyjnego? – Ewa Grzybowska

Robin Hood, Green Arrow, Hawkeye, Merida Waleczna, Thorgal, Katniss Everdeen, Lara Croft, Legolas… Wszystkich tych bohaterów łączy zamiłowanie do tego samego rodzaju broni. Jak wiadomo, za pomocą łuku można uratować nie tylko siebie, ale również swoje miasto, a niekiedy i całe uniwersum. Parę słów o łucznictwie tradycyjnym, skonfrontowanym z wersją przedstawianą w filmach, serialach i komiksach. Co łucznictwo „ekranowe” nagminne lekceważy, a co stosuje z konieczności?

17:00-17:45 LGBT+ w popkulturze – Aleksandra “Kawaii Narwhal” Kordys, Agata Narloch

W czasie prelekcji omówimy sobie różne rodzaje orientacji seksualnych oraz płci i przedstawimy ich reprezentacje w popkulturze.

Sala warsztatowa (Pasja): Sobota
Scroll to top