Sala Piaskowa (PPNT): Sobota

10:00-10:20 Zima wiosna lato jesień anime 2k19 – Stanisław „Stachu” Gabryołek

Co wyszło, co warto oglądać i co warto omijać z anime, które wyszły w roku 2019. Czyli wszystko o anime 2019 roku.

10:25-10:45 Kilka słów o tworzeniu świata fantasy – Filip „Greeft” Hoang

Na prelekcji w formie prezentacji przedstawię proces tworzenia własnego świata fantasy, ze wskazówkami co do kolejności i rzeczy które trzeba w nim uwzględnić.

11:00-11:45 Gwiezdne Wojny w filmach i serialach – Mateusz „Mat” Kowalski

Na swojej prelekcji pokażę kilka przykładów wykorzystania elementów Star Wars w filmach i serialach. Znajdą się tutaj nie tylko produkcje tak oczywiste jak Teoria Wielkiego Podrywu, ale także filmy z lat 70 i 80 oraz współczesne.

12:00-12:45 Świat na wynos, do tego frytki i colę – Michał Gołkowski

O tym, jak doświadczenie w grach RPG stało się niezbędną częścią instrumentarium światotwórcy i jak rozwijać warsztat z każdym kolejnym krokiem.

13:00-13:45 Błędy w tłumaczeniach – Dominika Repeczko

O tłumaczeniach automatycznych i przypadkowych – czy tłumaczyć każdy może? Wpadki i przypadki przekładu literackiego. Po czym poznać dobrego tłumacza i czy możliwe, że to Google? I co tak naprawdę zawdzięczamy tłumaczeniom gier.

13:00-13:45 Czy Dracula jest sexy? – Agnieszka Skulska

Na wampiry bywa moda, a czasem przemykają po popkulturze jako obiekt żartów. Tak czy inaczej są jednym z najstarszych motywów literackich. Przyjrzyjmy się wielu odsłonom zębatych i temu jak z mitu o powstających z grobów bestiach udało nam się dotrzeć do błyszczącego w słońcu Edwarda.

14:00-17:45 LARP: Elektryczne owce. BlackBox

W trakcie MiniConu ekipa BlackBox 3City poprowadzi polski scenariusz autorstwa Bartka Zioło p.t. „Elektryczne owce”, uznany za najlepszą premierę LubLarp Festiwalu w 2017 roku. 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *