Sala Lazurowa (PPNT): Piątek

Program Pasja MiniConu 2019

16:00-16:45 Jak autorzy fantastyki zmienili świat? – Anna “Mika-el” Zakrzewska

Czy wyobrażasz sobie świat bez internetu, GPS? A bez mikrofalówki? Tego wszystkiego nie byłoby, gdyby nie pomysły pisarzy Science-Fiction. Przyjdź i posłuchaj o początkach tego, bez czego nie wyobrażamy sobie współczesnej codzienności.

16:00-16:45 Kolejne przygody w krainie koreańskiego komiksu – Marta „dr Kodama” Tymińska

Manhwa – komiks koreański może być krzywdząco kojarzony z komiksem japońskim, a tak naprawdę reprezentuje zupełnie inny świat, estetykę i sposoby prowadzenia narracji. Podczas prezentacji przyjrzymy się historii komiksu w Korei Południowej, poznamy komiks z Korei Północnej (a przynajmniej jego nieliczne artefakty), a także zastanowimy się nad przyszłością, jaką oferują nam komiksy internetowe w takich pionierskich serwisach jak Naver, Lehzin czy Webtoon. Pokochajmy koreańskie komiksy tak, jak kochamy amerykańskie zeszyty, frankofońskie albumy czy japońską mangę!

17:00-17:45 Oceniaj książkę po okładce! Przegląd naprawdę złych okładek – Agnieszka “Teya” Skulska

Okładka jest wizytówką książki. Nietrafiona może sprawić, że zbyt wielu czytelników nie zajrzy nawet do zawartości. Są więc bardziej i mniej adekwatne, lepsze i gorsze. Zdarzają się też te naprawdę, naprawdę złe. Specjalnie dla Was zebrałam przykłady z literatury fantastycznej (i romansowej).

18:00-18:45 Świat MTG – Aleksandra “Hrabina” Bohdziewicz

Magic: the Gathering to już nie tylko kolekcjonerska gra karciana – to ogromny świat pełen barwnych postaci i majestatycznych krain. Czujcie się zaproszeni na małe wprowadzenie do tego fascynującego uniwersum.

19:00-19:45 How childish cartoons are? – Alana Guevel

TBA

20:00-20:45 Ancient boardgames and what do we know about them – Marta “dr Kodama” Tymińska

Did you know that Vikings were intellectuals playing board games? Or that Roman Ceasar Nero was addicted to playing backgammon? Boardgames are said to be played since early paleolithic era and I invite you to explore and discuss this fascinating topic with me! We’ll talk about mankala, senet, goose game and even monopoly!

Sala Lazurowa (PPNT): Piątek
Scroll to top