Gość: Paweł Majka

Paweł Majka, urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii Tempus Fugit.

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: „Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), „Czas Fantastyki”; w antologiach: Kanon barbarzyńców, Nie pytaj o Polskę, Nowe idzie, Science Fiction, Rok po końcu świata, Przedmurze, Geniusze Fantastyki, Fantazmaty, Wolsung Antologia, a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, Pokój Światów (Genius Creations). Od tamtego czasu wydał dziesięć powieści, w tym jedną wspólnie z Michałem Cetnarowskim a dwie z Radkiem Rusakiem.

Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Trzykrotnie zdobył Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Pokój Światów i Niebiańskie Pastwiska otrzymały nagrodę główną, zaś Wojny Przestrzeni (kontynuacja Pokoju światów) zdobyło srebrne wyróżnienie. W 2021 roku ukazała się jego powieść historyczna: Familia.

Gość: Paweł Majka
Scroll to top