Gościni: Grażyna Pławecka

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. W pracy terapeutycznej wykorzystuję metody klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) jak również terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Bardzo ważne jest dla mnie indywidualne podejście do pacjenta i stworzenie życzliwej atmosfery opartej o współpracę. Specjalizuję się w pracy z problemami z odżywianiem – anoreksja, bulimia, kompulsyjne objadanie, nadwaga i otyłość (od 2014 r. współpracuję z oddziałem chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie wspierając pacjentów przed i po zabiegach chirurgicznego leczenia otyłości). Poza tym prowadzę psychoterapię różnych problemów emocjonalnych, a zwłaszcza depresji i zaburzeń lękowych (napady paniki, zespół lęku uogólnionego, agorafobia, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne).

Obecnie w swoich gabinetach w Gdyni i Wejherowie oraz Klinice Psychoterapii SWPS pracuję z młodzieżą od 14 roku życia i dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni, a także podczas licznych staży i praktyk.

Wykształcenie

  • Studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim
  • Studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
  • 4-letnie studia podyplomowe w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszka Popiel i dr Ewy Pragłowskiej – rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB, członka European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)
  • Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB

Facebook

Gościni: Grażyna Pławecka
Scroll to top