Gość: Arkady Saulski

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem Dzieci Syberyjskie

Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach Czarna kolonia (2016) i Wilk (2016). W 2017 roku wydał swoje opowiadanie w antologii Ostatni dzień pary 2. Jego opowiadanie Husarze Śmierci zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historię. Opowiadanie Księga Ostrzy zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki.  W roku 2019 otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego, przyznawaną przez NBP najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju.  Potem wydał kolejne powieści – Serce Lodu (2019) oraz Krew Kamienia (2020). Jego nowa książka, Czerwony Lotos zostanie przetłumaczona na język ukraiński i rosyjski.

W dzieciństwie chciał być archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi „ dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis”. Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo. 

Jak sam mówi, nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie. Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji. 

Gość: Arkady Saulski
Scroll to top