UWAGA! UWAGA!

Większość punktów programu odbywa się na platformie streamingowej JITSI, która nie wymaga zakładania kont. Instrukcję, jak radzić sobie z tą platformą, znajdziecie tutaj.

Warsztaty i sesje RPG oraz larp odbywają się na Discordzie, który pełni również funkcję konwentowego korytarza. Zapraszamy na serwer!

W razie problemów technicznych z JITSI prelekcja zostanie przeniesiona na Discorda.

Wszystkie spotkania będą moderowane. Żadne nie będzie nagrywane.

[Literatura] [Larp] [RPG] [Manga & Anime] [Kultura Azji] [Popkultura] [Konkurs] [Warsztaty]

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Świątynia Yasukuni, czyli dlaczego japoński premier czci zbrodniarzy (i czy na pewno to robi?) / Aleksandra Jaworowicz-Zimny

17 July , 2021/12:00 - 13:00 CEST

O tokijskiej świątyni (czy właściwie chramie) Yasukuni można usłyszeć zwykle w sierpniu, kiedy w rocznicę zakończenia wojny w Azji i na Pacyfiku premier Japonii składa (albo nie składa) tam hołd poległym – w tym miejscu, gdzie “czci się zbrodniarzy wojennych”. Yasukuni wywołuje wiele negatywnych emocji, zwłaszcza wśród mieszkańców Chin i Korei, ale jest też elementem tradycji, kultury… i pop kultury. Pośmiertny dom dla dusz poległych, symbol kamikaze, serce japońskiego rewizjonizmu historycznego, pocieszenie dla rodzin poległych, narzędzie wychowania patriotycznego, bohaterka nacjonalistycznych piosenek, miejsce protestów, ale i zakrapianego festynu na 15 sierpnia każdego roku – tym wszystkim, i nie tylko, jest dziś Yasukuni. Z prelekcji dowiecie się trochę o historii tego miejsca, o co dokładnie chodzi z oddawaniem czci zbrodniarzom wojennym klasy A, dlaczego to miejsce tak wszystkich denerwuje, dlaczego mimo to japońscy politycy uparcie tam zaglądają, w dodatku z kwiatami z publicznych pieniedzy, no i jak kapłani zatrudnili zespół hip-hopowy, żeby przyciągnąć młodzież (co nawet częściowo się udało).

Świątynia Yasukuni, czyli dlaczego japoński premier czci zbrodniarzy (i czy na pewno to robi?) / Aleksandra Jaworowicz-Zimny

Details

Date:
17 July , 2021
Time:
12:00 - 13:00 CEST
Event Category:
Website:
https://meet.jit.si/moderated/72cfc6865dffec98b6d4785974b7fe44a66edf9aa34110c65f5ed6e77062480f

Venue

Sala 1
Poland

Organizer

Biblioteka z Pasją i Ratel Squad
Email:
kontakt@pasjaminicon.pl

Oficjalny serwer Discord

https://discord.gg/xx8Varu4Wb

Scroll to top