UWAGA! UWAGA!

Większość punktów programu odbywa się na platformie streamingowej JITSI, która nie wymaga zakładania kont. Instrukcję, jak radzić sobie z tą platformą, znajdziecie tutaj.

Warsztaty i sesje RPG oraz larp odbywają się na Discordzie, który pełni również funkcję konwentowego korytarza. Zapraszamy na serwer!

W razie problemów technicznych z JITSI prelekcja zostanie przeniesiona na Discorda.

Wszystkie spotkania będą moderowane. Żadne nie będzie nagrywane.

[Literatura] [Larp] [RPG] [Manga & Anime] [Kultura Azji] [Popkultura] [Konkurs] [Warsztaty]

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Otedama – zabawka dla wszystkich

6 November , 2021/15:00 - 16:50 CET

Emanuela Rejnhard, Sandra Hetmańska, Dobrochna Weber – Koło rękodzieła japońskiego OTEDAMA (Polsko-japońska Akademia Technik Komputerowych)

Na naszych warsztatach będziemy szyć japońską zabawkę – zarówno dla dzieci jak i dorosłych – otedamę. Otedamą nazywamy woreczki tworzone z przeróżnych, kolorowych materiałów oraz wypełnione jednolitym składnikiem – tradycyjnie czerwoną fasolką azuki bądź ryżem, ale nie tylko. Można do środka dodać watę bądź watolinę, by milej się ściskało naszą otedamę. Można nawet do takiej otedamy dodać dzwoneczek, aby przy podrzucaniu miło dzwoniła. 

Do wykonania takiej zabawki będziemy potrzebować kawałków różnych materiałów, w wymiarach 5 cm x 9 cm, niezbyt długich igieł do szycia, nić oraz wypełnienie, którym może być wata z fasolką azuki, ciecierzycą, suchym grochem albo większą kaszą. Chętni mogą do swojej otedamy dodać coś extra, jak na przykład ww. dzwoneczek. Warsztaty będą trwać 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę!

Otedama – zabawka dla wszystkich

Details

Date:
6 November , 2021
Time:
15:00 - 16:50 CET
Event Categories:
,
Website:
https://cutt.ly/minicon

Venue

Warsztaty (Discord)

Oficjalny serwer Discord

https://discord.gg/xx8Varu4Wb

Scroll to top