Minicon i Przystań Sąsiedzka

Ten rok jest bezsprzecznie wyjątkowy. Podczas trzeciej edycji konwentu Pasja Minicon 2020 nie spotkamy się w murach Biblioteki z Pasją oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, a gdzieś na wodach wirtualnego oceanu. Co nie oznacza, że nie szukaliśmy nowych partnerów, aby przygotować dla nas kawałek cyberświata, wyłożyć go miękkim pluszem, przygotować scenę z pełnym oświetleniem i wszystkimi bajerami, które tylko wpadną nam do głowy. Jak wiecie, bywamy pomysłowi… Pamiętacie nasz Press Room z zeszłego roku, prawda? 

MiniCon 2019 - dzień 1
Bezsprzeczna atrakcja konwentu – fot. Biblioteka Gdynia

Ciężko nam będzie przebić ten jakże niezwykle chodliwy i zaskakujący pomysł dmuchanego zamku w jednorożce. Nie damy rady wstawić go do internetów, a przynajmniej nie tak, żeby ciągle było zabawnie. Poszliśmy zatem w inną stronę i nawiązaliśmy współpracę z Przystanią Gdynia, a dokładniej z jednym ze współprowadzonych przez nich centrów sąsiedzkich przy ulicy Opata Hackiego 33. Obiekt zlokalizowany jest w okolicy osiedla Zamenhofa-Hackiego na objętym Gdyńskim Programem Rewitalizacji obszarze Chyloni, piętro wyżej niż Biblioteka Chylonia, która w tym roku również włączyła się w nasze Miniconowe czarowanie.  

Czym jest Przystań Sąsiedzka? To miejsce, które ma łączyć i integrować mieszkańców dzielnicy, zapewniając im wygodną i multifunkcyjną przestrzeń. W Chyloni otwarto ją w 2019 roku, tak samo jak odnowioną „Dwunastkę”, czyli Bibliotekę Chylonia. Na piętrze mieszkańcy mają do dyspozycji duże pomieszczenia z czterema stołami, przy których zasiąść może równocześnie nawet trzydzieści osób. Znajduje się tam również nowoczesna i doskonale wyposażona kuchnia, sala do zajęć ruchowych, a także mniejsze sale konferencyjne. Całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Krótko mówiąc: full wypas. 

Nad prowadzonymi w Przystani działaniami czuwają animatorzy, a organizowane w niej wydarzenia i oferowane aktywności pomagają lokalnej społeczności w rozwijaniu się w ramach tzw. edukacji nieformalnej. Czyli czegoś takiego, co my na konwencie również robimy – poprzez prelekcje tematyczne prowadzone przez pasjonatów, pasjonatki, ekspertów i ekspertki. I tak samo jak na Miniconie, również w Przystani organizowane są spotkania i warsztaty, podczas których sąsiedzi dzielą się swoimi pasjami i wiedzą. Oczywiste jest, że chcieliśmy się zaprzyjaźnić z Przystanią Gdyńską. 

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zgodnie z rozporządzeniem wiceprezydenta Gdyni ds. innowacji Michała Gucia, Przystań Opata Hackiego 33 zawiesiła swoją działalność do końca bieżącego roku. Pomimo tego nadal jest otwarta na działania projektowe. 

Z powyższych powodów, Przystań Gdynia nawiązała z nami współpracę nawet w tak wyjątkowych okolicznościach, jak te anno domini 2020. Wspólnie zorganizujemy dla Was trzecią edycję konwentu Pasja Minicon 2020.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *