Gość: Paweł Majka

Paweł Majka gościem Pasja MiniConu 2019

Pawła Majkę zna wielu czytelników fantastyki – nic w tym dziwnego, w końcu aż czterokrotnie jego powieści oraz opowiadania były nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla!


Urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii Tempus Fugit.

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: „ Nowa Fantastyka ”, „Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), „Czas Fantastyki”; w antologiach: Kanon barbarzyńców, Nie pytaj o Polskę, Nowe idzie, Science Fiction, Rok po końcu świata, Przedmurze, Geniusze Fantastyki, Fantazmaty, Wolsung Antologia, a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść: Pokój Światów (Genius Creations). Także w roku 2014 ukazała się Dzielnica obiecana (Insignis Media) – pierwsza polska powieść osadzona w świecie Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego. W 2016 r. ukazała się kontynuacja Dzielnicy…Człowiek obiecany. Także w 2016 roku Rebis wydał space operę Niebiańskie Pastwiska. W roku 2017 ukazały się dwie powieści: Wojny Przestrzeni (Genius Creations) oraz Berserk (Filia) a w roku 2019 powieści: Jedyne (Genius Creations), Berserk: Spowiednik (Filia) oraz, wspólnie z Radosławem Rusakiem, Czerwone Żniwa (Znak Horyzonty).

Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla (opowiadanie „Grewolucja”, powieści: Pokój Światów, Niebiańskie Pastwiska, Wojny Przestrzeni). Trzykrotnie otrzymał nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Pokój Światów i Niebiańskie Pastwiska otrzymały nagrodę główną zaś Wojny Przestrzeni zdobyło srebrne wyróżnienie. W 2019 roku powieść Berserk otrzymała nagrodę w kategorii literatury popularnej podczas 9 Forum Humanistycznego w Kałudze.

Gość: Paweł Majka
Scroll to top