Gość: Artur Urbanowicz

Artur Urbanowicz gościem Pasja MiniConu 2019

W trakcie MiniConu porozmawiacie również z polskim autorem powieści grozy – Arturem Urbanowiczem.


Ur. 20-04-1990 w Suwałkach. Autor powieści grozy. Zadebiutował na początku 2016 roku słowiańską powieścią grozy Gałęziste wyróżnioną Nagrodą Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotym Kościejem oraz nominacją do nagrody literackiej im. W. Kazaneckiego.

Latem 2017 ukazał się jego horror z elementami powieści gangsterskiej pod tytułem Grzesznik, za którego zdobył Nagrodę Polskiej Literatury grozy im. Stefana Grabińskiego. W kwietniu 2019 nakładem wydawnictwa Vesper ukazał się Inkub – połączenie horroru i kryminału – najlepiej sprzedająca się polska powieść grozy tego roku, nominowana do prestiżowej nagrody popkulturalnej MISIE m.in obok filmów Kler i Tylko nie mów nikomu.

Autor godzinnego programu one-man-show „Słowo horroru”, w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. Publikował także opowiadania w czasopiśmie OkoLica Strachu, Magazynie Histeria i w antologii „Zabójcze święta” (wyd. Skarpa Warszawska). Nominowany w plebiscytach „Przystanek Młodzi” Gazety Wyborczej, „Suwalczanin roku” Radia 5 oraz do nagrody prezydenta miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów” za aktywne promowanie twórczością rodzinnej Suwalszczyzny. Stypendysta miasta Suwałk dla osób zajmujących się działalnością artystyczną.

Gość: Artur Urbanowicz
Scroll to top