Gość: Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk – urodzony 1974 w Warszawie.  Z wykształcenia archeolog, niegdyś dziennikarz, obecnie literat, regionalista, publicysta i bloger. 

Debiutował w 1996 roku opowiadaniem „Hiena” – otwierającym cykl opowieści z życia Jakuba Wędrowycza. W ciągu kolejnych 20 lat napisał ponad 150 opowiadań poświęconych tylko tej postaci. W 2001 roku debiutował pierwszą książką opublikowaną pod nazwiskiem i od tamtej pory wydaje minimum 2 pozycje rocznie. Za swoje magnum opus uważa siedmiotomowy cykl „Oko jelenia”.  

W jego dorobku przeważają opowiadania składające się na kilka cykli tematycznych. W 2017 roku wydał zbiór felietonów historyczno-podróżniczych o Skandynawii pt. „Raport z północy”. Poza oficjalną twórczością publikuje prace regionalistyczne – albumy monograficzne i opracowania związane z historią rodzinnego miasteczka – Wojsławice w powiecie chełmskim.  

Punkty programu

  • Adaptowanie historii do fantastyki. Rozmawiają: Andrzej Pilipiuk, Anna Brzezińska, Michał Gołkowski, Paweł Majka / Prowadzący: Dariusz Domagalski

Gość: Andrzej Pilipiuk
Scroll to top