Atrakcje: Garnizon 501

W trakcie trwania konwentu będzie też można spotkać Garnizon 501! Szukajcie ich na terenie całego konwentu!


Polish Garrison jest częścią międzynarodowej organizacji – Legion 501st, zrzeszającej niemal 14 tys. fanów Star Wars z ponad 60 krajów.  

Celem 501 Legionu jest szerzenie wiedzy o Star Wars poprzez uczestnictwo w imprezach im poświęconym i promowanie profesjonalnych kostiumów postaci związanych z Galaktycznym Imperium (głównie szturmowców i personelu militarnego, ale także łowców nagród czy Lordów Sith). 

U podstaw działalności Legionu 501st leży pomoc i działania charytatywne. Tam gdzie możemy, pomagamy innym i wnosimy do ich codziennego życia powiew przygody i uniwersum odległej galaktyki. Tym, którym zabrakło Mocy i oczekują poMOCY także staramy się oddać cząstkę nas samych, po to aby nam wszystkim żyło się lepiej…  

Polski posterunek Legionu 501st rozpoczął działalność w 2003 roku, jako Polish Outpost, a w 2009 roku uzyskał rangę garnizonu. Początkowo liczył jedynie trzy osoby, ale od tego czasu liczba ta stale się powiększa i w chwili obecnej jest nas już ponad setka. Naszym celem jest przeniesienie idei Legionu 501st na polski grunt, a wszystko to po to, by pomagać innym i samemu przy tym świetnie się bawić swoją pasją.  

Honorowymi członkami Legionu 501st są m.in.: George Lucas (reżyser), Dave Prowse (Darth Vader), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO), John Williams (kompozytor), zespół No Doubt. Dzięki staraniom członków Polish Outpost Honorowym Przyjacielem Legionu został Jurek Owsiak. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *