Atrakcje: Garnizon 501

Garnizon 501 na Pasja MiniCon 2019

W trakcie trwania konwentu będzie też można spotkać Garnizon 501! Szukajcie ich na terenie całego konwentu!


Polish Garrison jest częścią międzynarodowej organizacji – Legion 501st, zrzeszającej niemal 14 tys. fanów Star Wars z ponad 60 krajów.  

Celem 501 Legionu jest szerzenie wiedzy o Star Wars poprzez uczestnictwo w imprezach im poświęconym i promowanie profesjonalnych kostiumów postaci związanych z Galaktycznym Imperium (głównie szturmowców i personelu militarnego, ale także łowców nagród czy Lordów Sith). 

U podstaw działalności Legionu 501st leży pomoc i działania charytatywne. Tam gdzie możemy, pomagamy innym i wnosimy do ich codziennego życia powiew przygody i uniwersum odległej galaktyki. Tym, którym zabrakło Mocy i oczekują poMOCY także staramy się oddać cząstkę nas samych, po to aby nam wszystkim żyło się lepiej…  

Polski posterunek Legionu 501st rozpoczął działalność w 2003 roku, jako Polish Outpost, a w 2009 roku uzyskał rangę garnizonu. Początkowo liczył jedynie trzy osoby, ale od tego czasu liczba ta stale się powiększa i w chwili obecnej jest nas już ponad setka. Naszym celem jest przeniesienie idei Legionu 501st na polski grunt, a wszystko to po to, by pomagać innym i samemu przy tym świetnie się bawić swoją pasją.  

Honorowymi członkami Legionu 501st są m.in.: George Lucas (reżyser), Dave Prowse (Darth Vader), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO), John Williams (kompozytor), zespół No Doubt. Dzięki staraniom członków Polish Outpost Honorowym Przyjacielem Legionu został Jurek Owsiak. 

Atrakcje: Garnizon 501
Scroll to top