Atrakcje: Black Box 3city

BlackBox 3city na Pasja MiniCon 2019

Jedną z naszych atrakcji w tym roku jest LARP prowadzony przez Black Box 3city. Pamiętajcie, że obowiązują na niego zapisy!


BlackBox 3City to trójmiejska scena larpowa, w ramach której od jesieni do wiosny mniej więcej co dwa tygodnie prowadzone są larpowe scenariusze z polski i świata. Pierwszy BlackBox odbył się w listopadzie 2014 roku; w październiku tego roku sześćdziesiąte siódme spotkanie otworzyło szósty sezon działalności sceny. 

Organizatorzy BlackBoxu stawiają sobie za cel promowanie larpów jako fascynującej formy rozrywki poza fantastycznym fandomem, dlatego układając program kolejnych spotkań najczęściej stawiają na znane i sprawdzone scenariusze. W ramach niedzielnych spotkań prezentowane są więc gry nagrodzone i wyróżnione w rodzimych konkursach jak “Złote Maski”, “Larpy Najwyższych Lotów”, “Larpowe Laury”, ale też amerykańska “Golden Cobra”. Z zaproszenia, by gościnie zaprezentować swoje gry w Trójmieście skorzystało też już prawie trzydziestu autorów z Polski i zagranicy. To między innymi dlatego blackoxowe spotkania cechuje ogromna różnorodność. Od komedii, przez obyczajowe dramaty po kryminały i horror; od fantasy, przez magiczny realizym, światy alternatywne po steampunk, cyberpunk i space operę… W trakcie sezonu każdy z fan larpowania znajdzie w lineupie grę dla siebie, a każdy nowy uczestnik – serdecznie powitany. 

W trakcie MiniConu ekipa BlackBox 3City poprowadzi w sobotę do godziny 14:00 do 18:45 polski scenariusz autorstwa Bartka Zioło p.t. “Elektryczne owce”, uznany za najlepszą premierę LubLarp Festiwalu w 2017 roku. 

BlackBox 3City:

Atrakcje: Black Box 3city
Scroll to top